Přemýšleli jste nad tím, že byste si chtěli pořídit neobvyklého, ale přitom velmi roztomilého. Pořád vás žádný domácí mazlíček nenapadá? A co třeba ježek. Ne ježek, kterého třeba vidíte někde venku, ale ježek bělobřichý, který se dá chovat doma. Ježci jsou introverti, proto je dobré je doma chovat jako jedince. Věděli jste, že samec se samicí stráví 2 týdny, a pak si jde každý svou vlastní cestou? Také jste překvapeni? Jejich aktivita je podobná jako u křečků, to znamená, že jsou o dost aktivnější v noci. Tyto roztomilá stvoření se dožívají kolem 6 let. Stejně jako u křečka je důležité, abyste ježka nebudili, může být pak nevrlý, může začít i kousat či prskat.
Nelekněte se, když se váš ježek bude chovat hůře, může být docela nepříjemný, protože během svého mládí vyměňuje bodlinky. Proto ho nezahrňte netrpělivostí, ale právě naopak. Dejte mu ještě více lásky, než jste mu dávali dodnes, nepřestávejte si s nimi hrát, neomezte s nimi kontakt.
Co ježek potřebuje?
Důležitá je klec, ve které se váš ježek bude cítit bezpečně a bude tam mít také dost prostoru. Samozřejmě nezapomínejte, že by se ježek měl proběhnout i mimo klec. Také je potřeba miska na jídlo a miska na vodu. Je důležité, aby tyto misky byly těžší, jelikož je ježek velice akční a například plastové misky by mohl převrhnout. Jelikož je to noční živel, tak jsou potřeba i hračky, aby se mohl vyřádit. Ježek musí dostávat hmyz, ale rozhodně ne z volné přírody, jelikož tento hmyz v sobě může mít nějaké nemoci, které by ježkovi mohly velice ublížit. Pro ježky existují už připravené granule, kde je pro něj vše potřebné. Ježka nepřekrmujte!
Pro potěšení mu můžete dát kousek zeleniny, ale ne syrovou mrkev, sušené ovoce nebo syrové maso! Ježka nemá doma jen tak někdo, ale je důležité se o něj každý den starat. Měnit každý den vodu. Hrát si s ním, když bude vzhůru. Nezanedbávat ho. Dodávat mu hmyz. Ježek má velmi dobře vyvinutý čich, takže pokud mu někam schováte pamlsek, je schopný si ho najít, ale chce to trpělivost.